}

Поради батькам

Англійська для дітей. З чого почати?
Хто з нас, батьків, не мріяв, щоб наша дитина знала англійську мову. І ми готові докласти всіх зусиль, аби вона вивчила англійську. Спочатку ми віддаємо її в дитячий сад, де вчать англійській, потім водимо в лінгвістичну школу, віддаємо у приватні школи і наймаємо репетиторів. Але не завжди ці дії приносять нам бажаний результат. Ці дії не гарантують, що дитина буде із задоволенням вивчати англійську мову. Необхідно зрозуміти, що вивчення англійської має розпочатися вдома, а не в класі. Прищепити любов до англійської мови можуть тільки батьки. Жоден педагог не зможе так зацікавити малюка англійською мовою, як мама і тато. Ніхто краще за батьків не знає, що зможе зацікавити їх дитину. Особливо, якщо це відбувається у формі захоплюючої гри.
Вивчення англійської має стати для вас грою, в яку ви будете грати разом з вашим малюком. Це ваше спільне спілкування має приносити обопільне задоволення. Буває, що через повсякденні турботи, в нашому розпорядженні не так вже й багато часу, щоб побути разом з дитиною. Однак тим не менш, ми можемо подарувати дитині приголомшливу можливість – провести час з користю і побути разом. Я думаю при бажанні це цілком реально. Ви цілком зможете відволіктися хоча б на півгодини в тиждень від кухні, прання, прасування і провести цей час з малюком. Це так захоплююче вивчати мову разом! І ніколи не дозволяйте телевізору зайняти ваше місце в житті дитини.

Якщо ви хочете допомогти своїй дитині вивчити англійську мову, ось Вам декілька порад:
Зробіть англійську частиною вашого повсякденного життя.
Співайте, читайте і грайте з дитиною англійською мовою кожен раз, коли ви цього хочете. Не обмежуйте себе тимчасовими рамками. Прочитайте віршик за обіднім столом, заспівайте пісеньку англійською у ванній, подивіться разом мультик англійською та прочитайте казку на ніч. Подумайте про вивчення англійської мови як про частину вашої гри, а не як про урок. Співати пісеньки, читати книги і дивитися мультфільми англійською мовою – це захоплюючі й важливі справи, які ви можете робити разом з малюком при вивченні англійської мови. Чим більше ваш малюк чує англійську мову, тим легше йому буде вивчити англійську мову.

Надихайте вашу дитину
Проявіть інтерес до вивчення англійської разом з дитиною. Здійснюйте підтримку, надихайте і мотивуйте.
Це найважливіший пункт. Коли ви показуєте інтерес до того, як ваша дитина вивчає англійську мову, ви проявляєте інтерес до неї самої. Дитині потрібно ваше схвалення, підтримка і наснага. Для нього дуже важлива ваша реакція на її досягнення в мові. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина вивчила англійську, необхідно навчити її відчувати почуття гордості за свої досягнення. Підбадьорюйте її, кажучи, що ви пишаєтеся нею. Запитуйте про те, як пройшли заняття (якщо дитина вивчає мову в дитячій студії).
Для створення комунікативної обстановки під час гри підтримуйте високу активність малюка.

Не критикуйте кожну помилку дитини, сфокусуйтеся краще на її досягненнях.
Це одна з найчастіших помилок батьків. Дуже часто зустрічаються батьки, які критикують своїх дітей, що дійсно намагаються говорити англійською. НЕ відбивайте у своєї дитини бажання вивчати англійську мову. Виправляти помилки потрібно так, щоб ні в якому разі не образити дитину. Адже вона переносить оцінку своїх дій на оцінку себе як особистості. Ваша концентрація уваги на помилках може відбити всякий інтерес до занять англійською мовою. Перш за все, ви оцінюєте успіхи дитини, а не її недоробки. Постарайтеся підтримувати в ній почуття успіху. Навіть найменша перемога повинна бути помічена і оцінена. Адже інтерес до вивчення мови втрачається, тоді, коли пропадає почуття успіху.
Мотивація відіграє ключову роль у вивченні іноземної мови. Зробіть так, щоб вашій дитині було цікаво і захоплююче вивчати англійську мову.

Підтримуйте інтерес у дитини до англійської мови.
Найкраще, що ви можете зробити, щоб допомогти своїй дитині вивчити англійську – зробити цей процес захоплюючим. Ваша дитина повинна бути впевнена, що заняття англійською мовою – це весела і захоплююча гра разом з мамою. Підкріплюйте інтерес до англійської різними іграми. Знайдіть і вивчіть кілька англійських ігор такі як, ігри з алфавітом, ігри в лото, пальчикові ігри. Вони будуть ідеальні для початківців. Для малюка вивчити мову – не проблема, найголовніше – зацікавити її. Це зможуть зробити заняття, на яких він малює, співає, розмовляє і багато рухається.

У вивченні мови важливо не «тиснути» на свою дитину.
Якщо з якоїсь причини у вашої дитини немає бажання вивчати мову, то не наполягайте. Спробуйте відкласти заняття на певний час. Якщо дитина відчуває тиск з вашого боку при вивченні мови, то це дасть тільки негативний ефект.

Розмовляйте з дитиною англійською мовою.
Якщо ви непогано володієте англійською, тоді намагайтеся частіше розмовляти зі своїм малюком. Навіть короткі фрази, як “I love you”, або команди“come here” (йди сюди) або “sit down” (сідай), “give me” (дай мені) “find” (знайди) – чудовий початок. Зараз ваша дитина сприймає всю інформацію візуально і на слух, тому, чим частіше вона буде чути вже знайомі йому слова і вирази, тим швидше запам’ятає їх вимову. Не забувайте, що діти дуже люблять наслідувати; так що приділіть трохи часу малюкові і потренуйтеся вимовляти слова, які ви хочете, щоб він запам’ятав. Можливо, ваш малюк не завжди буде правильно вимовляти слова, але з часом у вас все вийде.

Дітям швидко стає нудно.
Якщо ви бачите, що дитина втратила інтерес до завдання, не наполягайте на продовженні. Краще зробіть перерву, а потім поверніться до цього завдання, за умови, що дитина захоче це робити. Робіть ваші уроки яскравими і різноманітними.

Зробіть свої заняття з англійської регулярними.
Найголовніше правило у вивченні мови – гра в англійську мову повинна бути регулярною. Інакше всі ваші старання будуть даремними.
Багато батьків знайшли для себе успішний спосіб навчання дітей англійській. Вони вибрали певний час для гри з малюком в англійську мову. Наприклад, щосереди ви можете розмовляти з малюком англійською, дивитися мультики все, що завгодно, головне, щоб все це було англійською мовою. І не важливо, вибираєте ви певний час для гри або займаєтеся цим тоді, коли у вас з’являється вільна хвилинка. Головне, щоб це було регулярно.
І пам’ятайте: дитину ні в якому разі не можна примушувати до занять англійською мовою, спочатку вона просто повинна її чути і спостерігати, як веселу гру, в якій вона хоче взяти участь разом з мамою.

За матеріалами http://myvic.com.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар